Solaris Güneş Arabaları Ekibi olarak 20-22 Eylül tarihlerinde Fas’ta düzenlenen Moroccan Solar Race Challenge’a S8 aracı ile katıldık. Daha önce iki kez katıldığımız ve tecrübeli ekiplerinden olduğumuz bu yarışta 2013 yılında S2 aracımızla 2.olup, 2014 yılında ise üretildiği dönemin efektif araçlarından olan, ekibimizin gözdelerinden S7 aracı ile katılıp 1.’lik ipini göğüsleyerek kürsünün zirvesinde boy göstermiştik. Bu sene ise kendini ispatlamış prestij sahibi olan bu organizasyona özel davet alarak katıldık ve böylece ekibimizin uluslararası alandaki imajını bir kez daha sergileme fırsatı yakaladık.

Lojistik aksaklıkların başarıyla üstesinde gelerek tam vaktinde aracı yetiştirip podyumla aramızdaki ilk engel olan teknik kontrolleri başarıyla geçen ekibimiz devamındaki sıralama turlarını 5.sırada bitirdi.

Rekabetin yüksek olduğu yarış gününde grid’de 5. sıradan start alan ekibimiz yarışın henüz başındayken rakiplerini birer birer geçerek 2. sıraya kadar yükseldikten sonra yarışın kalan kısmında da pozisyonunu koruyarak finish’i 2. sırada geçti ve geleneği bozmayarak bir kez daha podyuma çıktı.

Başta sponsorlarımız olmak üzere bu süreçte bize olan inancını yitirmeyip, desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederiz.

Categories: Race