Solar Team Solaris olarak 24-25 Aralık tarihlerinde İzmir Üniversiteleri Platformu kapsamında düzenlenen Teknoloji Günleri etkinliğindeydik. İki gün süren etkinlikte ekibimiz ziyaretçilerin odağında yoğun ilgi gördü. Pek çok teknoloji meraklısı ekibimizle tanışmanın yanı sıra çalışmalarımız hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladı.

Yarışlardan yeni dönen ekip arkadaşlarımız sıcağı sıcağına pil grubu ile paneller hariç hepsi kendi tasarım ve üretimimiz olan komponentlerimize dair gelen soruları birinci ağızdan yanıtladılar. Bunun beraberinde hangi alanlarda faaliyet gösterdiğimiz, ilgili yarışlar ve bu alanlardaki yurtdışı faaliyetleri hakkında da detaylı olarak bilgi verdik. Pek çok öncü firmanın katıldığı etkinlikte ekibimiz gerek bilgi birikimi gerek tasarımları gerekse tecrübeleriyle söz konusu firmaların yetkililerinin beğenisini kazandı.

Bu ve bunun gibi etkinliklerle alternatif enerji kaynakları, yerli ve milli üretim gibi olgularda daha da bilinçlenerek farkındalık oluşturmayı düşünüyoruz.

Categories: Event