Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de #iESC2020 yarışına hazırlık sürecinde değişmez destekçimiz, Ülkü Park.

245 dönüm arazi üzerine kurulu olan İzmir Ülkü Yarış Pisti, 1997 yılından günümüze çeşitli organizasyonlarla yarış severlere hizmet veriyor. 2010 yılı itibarıyla farklı bir işletmecilik ve hizmet anlayışıyla, gözle görülür fark yaratan bu gelişmiş spor kompleksinin içinde; 2186 metre uzunluğunda otomobil ve motosiklet yarışları için asfalt pist, üç ayrı go-kart pistinin yanı sıra, paintball sahası, 28 adet Pit-Box, farklı ölçülerde özel teşhir alanlarını kapsayan fuar alanı, VIP salonu, açık ve kapalı tribünler, 528 m2 kapalı kafeterya ve eğitim salonları da yer alıyor.

İstanbul Park’tan sonra Türkiye’nin en uzun yarış pisti olan İzmir Ülkü Yarış Pisti, uluslararası, ulusal ve mahalli otomobil, motosiklet ve karting yarışlarına ev sahipliği yapması yanı sıra; pistte karting, motosiklet, otomobil yarış eğitimleri, çeşitli seviyelerde bireysel ve şirketlere yönelik Sürüş Teknikleri Eğitimi verilmektedir.

Özel organizasyonlarda ise ulusal ve uluslararası firmaların bayilerine ve personeline yönelik olarak Otomobil Cup Yarışları, Go-Kart Turnuvası, Paintball Turnuvası vs. gibi değişik aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bu yapılan oyunlara katılanlar hem eğleniyor hem de birbirleriyle yarışmanın tadına varıyor. İzmir Ülkü Yarış Pisti, yılın her günü birbirinden değişik ve renkli organizasyonlarla, aktivite ve heyecan dolu anlara ortak olmaya devam ediyor.

S10’u ilk kez gece kullanma fırsatı yakaladık ve bu sayede zorlu iESC koşullarını test etmeye çalıştık. Gün batımında başlayıp, gece karanlığında neredeyse kör bir görüş ile devam ettiğimiz testimiz sabahın ilk ışıklarıyla beraber gün doğumunda son buldu. iESC2020’de karşılaşabileceğimiz zorlukları ve eksiklerimizi tespit edip, gerekli iyileştirmeler adına çalışmaya çoktan başladık bile. Bu çapta bir projede aracınızı test etmek için nitelikli bir piste ihtiyacınız olur. Şanslıyız ki hemen yanı başımızda, beklentilerimize uyan harika bir pist var. Bu hususta bizlere her türlü imkanı sunan ve bize kapılarını açan Ülkü Park’a çok teşekkür ederiz.

Categories: BlogsOther