18-20 Eylül 2020 tarihlerinde Belçika’da düzenlenecek olan @European Solar Challenge’a, pandemi döneminde karşılaştığımız sorunlar sebebiyle katılayamacağımızı üzülerek bildirmek isteriz. Bu belirsiz süreçte karşılaştığımız zorlukları aşmak için ekip olarak elimizden gelen her şeyi son ana kadar yapmaya çalıştık. Türkiye'nin kırmızı bölgede olması ve seyahat yasaklarının sürmesi sebebiyle Türkiye'den Belçika’ya giriş durumu gelecek süreç için belirsizliğini korumaya devam ediyor. Durumu netleştirebilmek için Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu, Havayolları, Havaalanı Polis Amirleri başta olmak üzere ulaşabileceğimiz her yer ile iletişime geçtik. Ancak Türkiye-Belçika arasındaki seyahat durumu hakkında olumlu bir bulguya ulaşamadık.

Yarışa katılacağımız S10 aracımızın tüm hazırlıkları; lojistik planlaması, atakarnesi, gümrük, sigortalama işlemleri ve teknik özellikleri tamamlanmış olup yarışa hazır durumda gelmişti. Ancak ekibimizin elinde ve yetkisinde olmayan ülkeler arası seyahat durumunu netleştiremediğimiz için aracımızı gönderemedik.

Bu süreçte; yarışa katılmamızda ilk ve en büyük adımı atmamızda bize güç veren sponsorumuz @Gimas Girgin Makina'ya, yarış sürecinde en önemli kalemlerimizden olan lojistik kalemimizi karşılayacak @Gökbora Uluslararası Nakliyat'a, ekibimizin teknik malzeme eksiklerini karşılayarak yarışa hazır olmanızda büyük etkisi olan @Netes Mühendislik'e, yarış sürecindeki harcamalarımızı karşılayabilmemiz için destek olan değerli sponsorumuz @Aged Atık Kağıt Geridönüşümcüler Derneği'ne ve bu projeye inanan diğer tüm destekçilerimize ekibimizi destekledikleri için sonsuz minnet ve teşekkürlerimizi sunarız. Projenin asıl kahramanları olan ekip arkadaşlarımıza ve en büyük destekçilerimiz olan ailelerimize saygı, sevgi ve teşekkürlerimizi sunuyor ve tüm destekçilerimizin anlayışına sığınıyoruz.

Solaris olarak gücümüzü ve motivasyonumuzu yitirmeden, yeni hedefler belirleyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yürüdüğümüz bu yolda tüm zorlukları aşmaya çalışarak; ülkemiz, dünyamız ve bilim için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz. Bu zorlu pandemi sürecinin bir an önce bitmesini ve dünyamızın sağlıklı günlerine geri dönmesini umarız. Daha sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güneşli günler dileğiyle…

tr_TRTR
en_GBEN tr_TRTR