“ Gücümüzü Günes'ten Alıyoruz „

0
Türkiye'nin İlk Solar Aracı
0
20+ Yarış Tecrübesi
0
17 Yılı Aşkın Geçmiş
0
Elektrikli Araç
0
Solar Araç

Hakkımızda

2003 yılında kurulup, 2005 yılında Türkiye'nin ilk güneş enerjili aracını üretme gururuyla o günlerden bu yana bu alanda çeşitli başarılar elde edip ve ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmiş bir ekibiz.

Yunanistan'da düzenlenen Sun Life Tasarım Yarışması'nda tasarım ödülü alarak yurtdışında ödül alan ilk Türk ekibi olduk. Daha sonra Avusturya Klagenfurt'da düzenlenen “Elektrikli Araçlar Sergisi”nde tek güneş enerjili araç ekibi olarak dikkatleri üzerimize çektik.

Ayrıca, ülkemizde uzun yıllar düzenlenen Formula G yarışlarında da çeşitli kategorilerde derecelerimiz mevcut. Tüm bunların yanı sıra Fransa, Belçika, Fas, Mısır ve Avustralya gibi ülkelerde yarışlara katılıp bu yarışlarda birinciliğe varan podyum seviyesinde başarılar elde ettik.

Şu anda 6 Solar, 5 Elektrikli olmak üzere toplam 11 aracımız mevcut olup araçlarımızın tasarım, analiz ve üretim süreçleri tamamen ekibimiz bünyesinde gerçekleştirilmekte. Pil ve panel grubu hariç, başta elektrik motorumuz olmak üzere tüm elektriksel ve mekaniksel komponentlerimizi kendimiz üreterek yüzde 90'a varan yerlilik oranı yakaladık.

Son olarak ise 2019 yılında aynı anda 2 farklı kadro ile, 2 farklı araç ile, 2 farklı kıtada, 2 farklı yarışa katılma başarısını gösterdik. Bunlardan ilki olan, özel davet alarak üçüncü kez katıldığımız Moroccan Solar Challenge 19’da ikinci olarak podyum serimizi sürdürmüş olduk.

Bir diğer yarış ise alanının en prestijli yarışı olan Avustralya kıtasında 3000km üzerinden geçilen Bridgestone World Solar Challenge 19’du ve bu yarışta da boy gösteren “Tek Türk Takım”dık.

Sonuç itibariyle sponsorlarımızın desteği ve ekip arkadaşlarımızın bitmek tükenmek bilmeyen çabası ile çıtayı daha ileri taşıyıp, başarılarımıza yenilerini ekleyerek, uluslararası arenada itibarımızı koruma gayesindeyiz.

Haberler

Team Solaris'ten güncel haberler.

Üye Başvurusu 2020-2021

Solaris Güneş Arabaları Ekibi ile kendinizi geliştirmek ve iş hayatına hazırlanmak ister misiniz? Dokuz Eylül Üniversitesi’nin öğrenci ekibi olan Solaris Güneş Arabaları Ekibi 2003 yılından bu yana yerliliği ve milliliği hedef alan, alternatif enerji kaynaklarına Devamını Oku…

S10 Yeniden Pistlerde!

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de #iESC2020 yarışına hazırlık sürecinde değişmez destekçimiz, Ülkü Park. 245 dönüm arazi üzerine kurulu olan İzmir Ülkü Yarış Pisti, 1997 yılından günümüze çeşitli organizasyonlarla yarış severlere hizmet veriyor. 2010 Devamını Oku…

tr_TRTR
en_GBEN tr_TRTR