Haberler

Medyada Solaris

Yarışmalardan etkinliklere kadar bir çok arşive buradan ulaşabilirsiniz...Daha fazla..

  •  

     

    Sponsor olmak istiyorum

    Solaris Ekibi olarak bu projenin daha uygulanabilir ve teknolojiyi bir adım ona götürmek için desteğe ihtiyacımız var. Peki siz bu projeye nasıl destek olabilirsiniz
  • Daha fazla..
 
Demobil 09 Ödülle Döndü
29.08.17
HATİCE ÖZDEMİR
 
  Dokuz Eylül Üniversitesi Solaris Güneş Arabaları Ekibi olarak 2017 yılında üretimini tamamladığımız Demobil 09 aracımız ile TUBITAK Efficiency Challenge Electric Vehicle 2017'den ödülle döndük.
 
 
  TÜBİTAK tarafından düzenlenen verimlilik ve yerliliğin esas alındığı yarışa 70 ekibin başvurusu kabul edildi. Yapılan dinamik sürüş ve teknik kontroller sonrasında 31 ekip yarışa katılmaya hak kazandı.
   Yerliliğe büyük önem verilen yarışta ekiplerden zorunlu parçalar olan motor, motor sürücü, batarya yönetim sistemi, yerleşik sarj biriminin ekipler tarafından tasarlanıp üretilmesi istenmektedir. Solaris Güneş Arabaları Ekibi olarak Demobil 09 aracımız üzerinde kullandığımız ve kendi tasarım ve üretimimiz olan motor, motor sürücü, batarya yönetim sistemi, yerleşik sarj birimi, telemetri, araç kontrol sistemi ile yerli üretim kategorisinde 2. olarak bu alanda üst üste 3 yıl ödül alma başarısı gösterdi.
   TUBITAK Elektromobil Yarışı performans değerlendirmesinde esas alınan ekiplerin 65 dakika içerisinde 30 turu en az enerji ile tamamlamasına dayanmaktadır. 30 turu tamamlayabilen 6 araç arasından, 30 turu geçerli sayılan ve yerli ürünleri ile 30 turu atabilen tek araç olan Demobil 09 aracımız performans sıralamasında 4. sırada yer aldı.
   Solaris Güneş Arabaları Ekibi, TÜBİTAK Elektromobil Yarışlarında tamamen yerli parçalarla üretilmiş bir araç ile gerekli 30 turu eksiksiz tamamlayarak bitirmiş ilk ekip olmanın gururunu yaşamaktadır.
   Başta platin sponsorlarımız Destek Otomasyon ve Dokuz Eylül Üniversitesi, altın sponsorlarımız Dirinler, Ülkü Park Yarış Pisti, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Grand Foods olmak üzere tüm sponsorlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz.
 
Bir Solaris Medya Haberidir. Dahası için www.teamsolaris.com.